DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Blaženburg program 2012:

Rock stage:
 
Hrací časy:

17:30 - 18:15 Magma

18:30 - 19:15 In Touch

19:30 - 20:15 Pangram

20:30 - 21:15 Propaganja

21:30 - 22:15 Lidopop

22:30 - 23:15 Dark Gamballe

23:30 - 00:15 Gate of Sorrow

00:30 - 01:15 Serwatt


1:30 – 2:15 Možná příjde i kouzelník
:)

DJ Stage:
 
20:00 - 01:00
Thomas Well
Wrist
Leonov Bronski
______________________________________________________
 
Info o kapelách:
 


Dark Gamballe
crossover / Vyškov

  bandzone.cz/darkgamballe 

 
 
 

Vznik skupiny Dark Gamballe je datován od roku 2000, kdy bylo k názvu dřívější skupiny Dark přidáno slovo Gamballe.

Pod názvem Dark vydala skupina tyto alba :

1992 – Sex n Death

1994 – Zyezn Gamballe and Mental World

1996 – Under the Bottom

1998 – Dark Gamballe

Také se účastnila na bezpočtech samplerů a tributních alb.

Např. takových veličin, jako Metallica, nebo Rage Against the Machine, Smashing Pumpkins.

Dvě posledně jmenované vyšli u amerických Dwell Records.


Již pod názvem Dark Gamballe vydala skupina následující alba.

2000 – Robotory

2002 – Merizo Nanen

2004 – Superstar

2006 – Bonboniera

2008 – Perpetuum Gamballe

2010 – Pochyby


Všechny alba od roku 2002 se umístila na nejhůře třetím místě v anketě tvrděrockových publicistů s názvem Břitva.

Merizo Nanen – 1. místo,

Superstar – 3. místo,

Bonboniera – 2. místo,

Perpetuum Gamballe – 2. místo.


Všechna alba od roku 2004 byla nominována mezi tři nejlepší počiny roku, v kategorii Hard n Heavy v prestižní anketě Akademie populární hudby hudebních publicistů ANDĚL (český ekvivalent zahraničních cen GRAMMY).

A také zde získala jedno místo DRUHÉ a dvě TŘETÍ místa.


Také seznam křestních otců výše jmenovaných alb není ledajaký. Figurují zde jména jako Bolek Polívka, David Koller, Roman Holý, Matěj Ruppert.


Skupina také měla tu čest být oficiální předkapelou skupiny Waltari na celorepublikovém turné (včetně Slovenska) a také si zahrát před skupinami Voivod, Pro–Pain, Samael, Anathema a řadě dalších.

Také se opakovaně účastnila prestižních festivalů Masters of Rock, Rock for People, Trutnov Open Air, Třinec Noc Plná Hvězd, Benátská Noc, Metalmania...... a dalších.

Velkou zbraní je skupiny je dokonale vybroušený zvuk, špičkové výkony všech muzikantů, hitové ambice písní, které jsou podpořeny neopakovatelnou rozmanitostí a fantazií, skvělými českými texty a precizním vokálem zpěváka vystupujícím pod pseudonymem 10.


Rovněž klipy skupiny jsou na prvoligové úrovni.

 


Lidopop
grunge-punk / Brno

  bandzone.cz/lidopop 

 
 

Vznik - 2007, Brno

Obsazeni - Kudla Pop, bass, voc  (ex Ultrazvuk)

                     Lubinho, dr, voc  (ex Ultrazvuk, Maracana)

                     Mikeš, gt, voc  (ex Narvan, Laputa, Výlet, Helmutova Stříkačka)

Oblíbené kapely - Police, Red Hot Chili Peppers, Audioslave, U2, Alice in Chains

CD - 2009 - Do Francie (vlastním nákladem), 2011 - Nazdar hodiny (FT Records)

Vytíženost kapely je slušná. Kromě vlastních věcí hrajeme i covery od Cure, Nirvany, Red Hot..,Depeche Mode, U2 apod.., takže zvládneme i několika hodinový večírek!  Hrajeme ve třech, takže se vejdeme do jednoho osobáku.

www lidopop com

 

Pangram
hardcore-nu-metal / Brno
 
bandzone.cz/pangram 

  

Kapela PANGRAM  vznikla někdy na podzim roku 1997 na základech rozpadené trashové formace FEAR OF SILENCE.V té době se tři zbylí členové/T.kučera-zpěv,F.Rozprým-kytara a M.Matuška-bicí/rozhodli pokračovat v činnosti avšak jiným směrem než-li byl v té době již zastaralý a neprogresivní thrash.Poslední post baskytary zaujímá  zkušený brněnský muzikant I.Kotouček/ex.PULS,REGON/ a kapela se krátce na to pojmenovává na PANGRAM,což v překladu znamená"věta obsahující všechna písmena abecedy"Tento na první pohled nesmyslný název vysvětlují sami hudebníci tak,že stylově se kapela hned od začátku snažila vymanit z thrash metalových kořenů a její hudební styl byl nejvíce ovlivněn novými trendy zahraniční hardcore/crossover scény,přesto jsou základní prvky rockové muziky víc než patrné.A proto,jak PANGRAM obsahuje všechna písmena abecedy,obsahuje také jeho hudební styl hardcore,crossover,metal,rock,hip-hop...

Kapela za svou existenci natočila dva demosnimky"Ve jménu Boha"- 1997,"Pangram"-1999 a dvě CD  "Outside/Inside"2002 a "ON" 2005.S posledního počinu"ON",který byl jako všechny předešlé vydán  vlastním nákladem,vzešel videoklip k songu "Fortuna zlých",kterým se kapela prezentovala na ČT1 a TV ÓČKO.Odehrála řadu vystoupení ,zejména v klubech,v rámci rockových festivalů,soutěží a motorkářských srazů,prodělala také několik personálních změn na postu bubeníka.

2008:V současné době je sestava kapely:T.Kučera-zpěv,F.Rozprým-kytara,Marian Jurík-kytara,M.Matuška-basa a R. Zdražil-bicí.

 

Propaganja
world music-alternative / Hrušovany u Brna

bandzone.cz/propaganja 

 
 

Zpočátku jsme byli průchozí kapela, avšak na sklonku roku 2007 ustálila se naše sestava na současný stav osmi kusů. My, členové tohoto uvolněného souboru, se sjíždíme z celého okolí do Hrušovan u Brna, kde se nachází naše milá zkušebna... a v té zkušebně hrajeme a zkoušíme všechno možné, ale hlavně naše písně a balady, zkoušíme výdrž a možnosti svých i cizích nástrojů. A následky toho všeho můžete spatřit na vlastní oči, a slyšet na vlastní uši na některém z  našich pestrých vystoupení a kousek si případně i odnést. Už jenom proto, že je nás tolik, uděláme hodně muziky za málo peněz. A někdy dokonce rozmetáme i staré známé pravdy, například tu o kuřeti, které zadarmo prý ani nehrabe. Skutečnost je taková, že hrajeme téměř vždy a všude, ale především lidem a rádi.

 


Serwatt
rock-hardcore / Brno

bandzone.cz/serwatt 

 

 

 

In Touch

crossover-rock / Železný Brod

 
 

Kapela vznikla někdy v září/říjnu 2008 (sestava: Tom S.-zpěv, kytara ; Hanz M.-baskytara ; Michal I.-bicí).

Během pár zkoušek vzniklo asi 6 písniček, které se rozhodli v rychlosti natočit. S odstupem času jsme zjistili, že to bylo trochu ukvapený a tyto nahrávky je lepší neprezentovat. V březnu 09 se ke kapele přidal kytarista Tomáš H.

Listopad-prosinec 09 = Natočení druhého DEMO snímku v amatérských podmínkách, obsahuje 3 písničky (Zlomená mysl, Noc je mladá a Láska bolí 09)

Květen 10 = Z profesních důvodů opuští skupinu kytarista Tomáš H. a jeho místa se ujímá neméně šikovný Péťa S., kapela zvětšuje aparaturu a vytáří se nový sound

Srpen 10 = Vychází o nás článek v novinách http://jablonecky.denik.cz/kultura_region/intouchzb20100729.html

Září 10 = Postup do play-off Skutečné ligy 2010

duben-květen 11 = Kapela vyráží na JARNÍ TOUR se spřízněnou kapelou Hangover Painters

Srpen 11 = Nahrávání debutové EP desky NEVINNÝ ODSOUZENÍ čítající 6 skladeb

Září 11 = Přípravy na vydní desky a křest v domovském IN BARU (cca. 160 platících)

Říjen 11 = O našem EP postupně vychází 5 recenzí: ITNEVERENDS.CZ, NMNL.CZ, LBCMUSIC.CZ, CHILYRUCH.CZ, DENÍK JABLONECKA

A některý kapely se kterýmy jsme měli tu čest v jeden večer sdílet pódium: Kurtizány z 25.avenue, Atari Terror, Jolly Joker & PBU, A. Brichta a AB band, Proximity, Doga, etc.


Gate of Sorrow

doom-death / Uherský Ostroh

bandzone.cz/gateofsorrow 
 

 

Kapela Gate Of Sorrow vznikla v roce 2006 změnou původního názvu kapely Gate, která byla zformována již v roce 1997. Ke změně názvu došlo z důvodu několika personálních změn a také úpravy hudebního stylu. Kapela nyní hraje melodicky laděnou tvrdou hudbu, kde se prolínají extrémní a tvrdé kytarové party s nekompromisním dusotem bicích doplněné o drsné mužské vokály, přičemž se zároveň tyto temné složky dokonale propojují s bombastičností symfonických kláves a melodickým ženským operním sopránem, studovaným na konzervatoři. Všechny tyto prvky se perfektně odráží v nově vydaném CD Enter Through The Gate, které sklízí velmi dobré ohlasy po celém světě.  
 

MAGMA 

 

 
 

 
_________________________________________________________________________________________
 
 
 

Historie:

Blaženburg program 2011:

16:00 - zahájení festivalu
17:30 - 18:15 Adept
18:30 - 19:15 Metal Kozelce
19:30 - 20:15 The Madmen
20:30 - 21:15 Sagittari
21:45 - 22:30 Kurtizány z 25. Avenue
22:45 - 23:30 Onset
 
Program byl změněn ze zdravotních i jiných důvodů členů kapel.
________________________________________________________________________________________
 
 
Info o kapelách:
 
Kurtizány z 25. Avenue - youtube.com/k25atv 
 
 
Kurtizány se vracejí v nové sestavě. V pozměněné sestavě a s novým koncertním repertoárem se na pódia letních festivalů po několikaleté pauze vrací legendární klubová kapela Kurtizány z 25. avenue. Skupina, kterou před třemi lety opustil zpěvák Simon, se nakonec rozhodla, že za něj nebude hledat náhradu. Za mikrofon se postavil kytarista kapely Tomáš Vartecký, známý také  z Lucie nebo Wanastových Vjecí. Mnoho lidí jej rovněž spojuje s autorstvím úspěšných písní, které napsal pro svou životní partnerku Annu K.  Kurtizány z 25. avenue vznikly už v roce 1989 a během pár let na sebe strhly pozornost svými živelnými koncerty, díky nimž se v devadesátých letech staly kultovní klubovou kapelou. Jako vůbec první skupina po sametové revoluci vyhrála soutěž kapel Marlboro Rock-In. Díky tomu dostaly smlouvu na první album u velké nahrávací společnosti. Od té doby natočili celkem pět alb. V srpnu 2006 pak na festivale v Trutnově zpěvák Simon oznámil, že v kapele končí.  
 
Onset
 
  
 
Onset se dali dohromady někdy v roce 1997. Prostě chtěli hrát nějakou jim příjemnou hudbu. Že se z toho stane HeartCore nevěděli. Postupně upevňovali personalní obsazení, pilovali rytmy a koncertovali po luzích a hájích. Nejsou to zlí kluci, maj svůj názor a jsou trošku paličatí. 2002 Stubborn...Fight for what you believe in A že jim ta paličatost docela pomohla. Jestli se někomu zda ze je to thrash? OK, cokoliv. Jen jestli to neni úplně blbě zahraný??? :O) Po odchodu kláves přišla basa. Docela změna. Aspoň lidi můžou vic videt jak maj skákat a to jim docela jde. 2005 New vawe of Absurd Terror nový složení, trošku melodie, hrubší výškáč....2009 One Nation under God zatím asi nejlepší album co kapela natočila, české a anglické texty s vážnou tématikou :). Přijďte a uvidíte chlapci a děvčata!!!! Ready, get set...ONSET!!!
 
Sagittari
 
  

Kapela Sagittari se orientuje na melodický speed & power metal, který je doplněn harmonickými tóny symfonického orchestru. Tvorba kapely vychází z dob řeckých bájí a mýtů, kdy se o vládu nad světem dělili mocní bohové a ďáblův velvyslanec zaříkávač hadů.

Začátek působení kapely se datuje na září roku 2005. Pětičlenné těleso ve složení bicí, bass kytara, dvě kytary a sólový zpěv navozuje svoji muzikou nevšední zážitek doplněný nezapomenutelnými texty, které splétají pavučinu příběhů.

 
 
Metal Kozelce
 
 
Když vítr lízal listí na stromech, a důchodci ryli zahrádky, blížil se podzim 2007,  úroda sklizená a v naších makovicích vznikal nápad zabít kozu, a na jaře nezaset a v tom nám spadlo jablko na hlavu a vznikl nápad založit kapelu, která bude převratem všeho!!!!

Sestava byla rozdaná, hrát bylo taky na co , a tak se zrodil METAL KOZELCE !

Členové:

Kytara,solo - David Lob (Dejva)

Basa, zpěv - Kuba Daněk(Kubas) http://bandzone.cz/fan/kubaskozelec

Kytara, zpěv - Pavel  Pleva (Pája) http://bandzone.cz/fan/pavlusb

   Bící-Radek ''Hat'' Paulík (Hádes)  http://bandzone.cz/fan/hades

Adept

Kapela nám představí tvorbu známých kapel a to formou revivalu (Kabát atd...).

 

The Madmen

Kvalitní brněnský revival ostřílených muzikantů zahrají písničky Led Zeppelin, Deep Purple a Uriah Heep

 

 

_______________________________________________________________________________
 

 

Historie:

Blaženburg program 2010 :

16:00 - 18:00 - zahájení festivalu
18:00 - 18:45 - Adept
19:00- 19:40 - Pangram - www.bandzone.cz/pangram
19:55- 20:35 - Ten Sticks - www.bandzone.cz/tensticks
20:50 - 21:30 -WooDoo - www.bandzone.cz/woodoo
21:45 - 22:25 - Zylwar - www.bandzone.cz/zylwar
22:40- 23:20 - Crate - www.bandzone.cz/crate
23:35 -              Cože! - www.bandzone.cz/coze

Program byl změněn ze zdravotních i jiných důvodů členů kapel
 
Přidáváme několik info o některých účinkujících kapelách, aby jste věděli, do čeho jdete : ):

ZYLWAR píše: Skupina Zylwar se zformovala někdy v polovině roku 2004 a od té doby odehrála spoustu koncertů po celé republice. Styl kapely, v jejích začátcích, by se dal charakterizovat jako "nikoho nekopírující hardrock", postupně však klademe důraz na energičnost a progresivnější kytarové riffy, na symbiotické propojení češtiny a ruštiny a na vyzrálé texty, jež podkreslují melancholicko - emocionální náladu, což nás v důsledku dovedlo do situace, kdy my sami nevíme kam se stylově zařadit, a proto je možná na místě slovíčko crossover (přechod od hardrocku k emocím, most mezi hudbou a texty, křížení českého a ruského zpěvu...). Chcete-li pochopit, co to pro nás znamená, přijďte na některé z našich seancí a posuďte sami ...
Zylwarovic fotogalerie: www.zylwar.rajce.net Aktuální sestava:Pavlos Nohel (zpěv, U kulééle,tromboooooon, tuba) Wobrecz (kytara, zpěv) Kubba (basa) Rosťa Luža (bicí)
 
 
CRATE píše: CRATE bezpochyby potěší všechny příznivce hard music. Vývoj kapely lze stanovit jako úprk od grunge-beatu se zaškobrtnutím o trash metal až k drtivému HC-Nu-metalu.To vše za dobu asi 13 let procházeli pánové z Brna v sestavě v/g/g/bg/ds. Jako inspirace pro tvorbu kapely mohu vybrat zejména KoRn, Fear Factory, Sepultura, SOAD. Texty jsou skrz na skrz "in english" a to již u tří promo-desek, které se díky častým personálním změnám zdají být od sebe velice odlišné, ačkoli základní stavební kámen skladeb Crate je vždy kráter, lépe řečeno nerost dolován z poznání hloubky našich duší a dále utvářen v samorost bytí hudby samotné. Každé z desek opatřili Crate totiž jiného vokalistu. Pro to se zdají být Demolition(2001), Phnophobia(2003) a Syphilopsychosis(2005) na poslech velice rozmanité. Jednotlivé skladby do sebe vnášejí zároveň lehkost a dravost snoubíc se s neurvalou hrubostí. Poslední počin Crate nese název Broken Society and Too Many Lies (2009). Co však nejlépe vystihne tuhle muziku je muzika sama za sebe, a tak nejednu ukázku nabízí web.www.cratecore.cz. Jako největší úspech kapela dosáhla po vítězství v soutěži Rockmax, kde se Crate probojoval na krásné druhé místo a vybojoval si účinkování na letním Masters of rock 2010. V krušné zimě tohoto roku kapela natočila klip k songu Brooken mann. Kapela Crate na Blaženburg festu odehraje bohužel jeden z posledních koncertů., takže přijdťe se s námi rozloučit! : ) Sestava: Peťa Štěrk - zpěv, Milda - zpěv, Wobrecz - kytara, zpěv, Sob - kytara, Jarin - basa, Zdráža - bicí
 

WOODOO píše: Už v hudební nauce v komorním orchestru, kdy ještě camprdlíci na čurání byli, wew na húsle a jiřina na basu začali tvořit, aniž by o tom věděli, budoucí zvuk WooDoo. O několik let později se přidal další muzikantský mozek GD a završeno bylo vše po snad už posledním rozloučení se s bubeníkem příchodem Laurina. V současné době je WooDoo v plné síle a perfektně fungující stabilní sestavě připraveno narvat Ti to do uší ....
 

TEN STICKS píše: Skupina vznikla v roce 1993 v Brně. V roce 1996 skupina postoupila do semifinále soutěže New Rock Generation, kterou pořádala agentura Pragokoncert. Příštího roku skupina předčasně zaniká. Její členové se scházejí až v roce 2004, aby se společně pokusili skupinu oživit. Záměr se jim povedl a koncem tohoto roku skupina natáčí nový demosnímek s prvním videoklipem s názvem Růžový brýle. Tento klip byl odvysílán v České televizi a v celku pravidelně se ještě pouští na hudební stanici „O“. Začátkem roku 2005 se skupina umístila na druhém místě soutěže radia Beat Naděje Beatu,.Skupina hraje crossover, hudbu a české texty si skládá sama.V roce 2009 skupiny vydává svou oficiálně 1.desku s názvem H.U.S.A. Desku si můžete objednat na emailu - tensticks@seznam.cz. Více informací o skupině najdete na www.tensticks.cz. Dosavadní úspěchy skupiny: 1996-semifinále soutěže New Rock Generation 2005-2. místo soutěže Naděje beatu, 2008-finále soutěže Rock Nymburk, 2008-semifinále soutěže Rocková líheň, 2009-semifinále Česká Rocková Liga, 2009-semifinále Skutečné Ligy, 2009-finále Fly Up.
 
 
PANGRAM píše: Kapela vznikla někdy na podzim roku 1997 na základech rozpadené trashové formace FEAR OF SILENCE.V té době se tři zbylí členové/T.Kučera-zpěv, F.Rozprým-kytara a M.Matuška-bicí/rozhodli pokračovat v činnosti avšak jiným směrem než-li byl v té době již zastaralý a neprogresivní thrash. Poslední post baskytary zaujímá zkušený brněnský muzikant I.Kotouček/ex.PULS,REGON/ a kapela se krátce na to pojmenovává na PANGRAM,což v překladu znamená"věta obsahující všechna písmena abecedy". Tento na první pohled nesmyslný název vysvětlují sami hudebníci tak,ž e stylově se kapela hned od začátku snažila vymanit z thrash metalových kořenů a její hudební styl byl nejvíce ovlivněn novými trendy zahraniční hardcore/crossover scény, přesto jsou základní prvky rockové muziky víc než patrné.
A proto, jak PANGRAM obsahuje všechna písmena abecedy, obsahuje také jeho hudební styl hardcore, crossover, metal, rock, hip-hop... Kapela za svou existenci natočila dva demosnimky" Ve jménu Boha"- 1997,"Pangram" -1999 a dvě CD "Outside/Inside"2002 a "ON" 2005.S posledního počinu"ON", který byl jako všechny předešlé vydán vlastním nákladem, vzešel videoklipk songu "Fortuna zlých", kterým se kapela prezentovala na ČT1 a TV ÓČKO. Odehrála řadu vystoupení, zejména v klubech, v rámci rockových festivalů, soutěží a motorkářských srazů, prodělala také několik personálních změn na postu bubeníka. V současné době je sestava kapely:T.Kučera-zpěv,F.Rozprým-kytara,Marian Jurík-kytara,M.Matuška-basa a R. Zdražil -bicí.